Ortadoğulu bayanların o gizemli makyaj sırları şimdi deşifre oluyor…

Makyaj yapmayı çok severim. Dolayısıyla makyaj malzemeleri de beni hep cezbetmiştir. En iyi ürünü bulana kadar pek çok araştırma yaparım. Öyle çok markanın ürününü denedim ki, bu konuda soran herkese hemen deneyimle tescilli bilgiler verebilirim:)

Bunları size neden mi  söylüyorum? Haftasonu bir arkaşım Suriye‘den bana birkaç makyaj malzemesi getirmiş. Malum hepimiz Suriyeli bayanların o çok canlı  ve keskin makyaj tarzlarını biliriz. Tarzları tartışılır tabi de, o renklerin kalıcı ve canlılığı meğer kullandıkları malzemelerden kaynaklanıyormuş. Bunu bizzat test ettim.

İşte bana gelen far seti ve sürme tarzındaki göz kalemini sizler için fotografladım. Göz ruju bile diyebiliriz, hatta daha uygun olur:)

İçinde 24 tane farklı renk var. toz şeklinde olan farları, fırçalarıyla ya da parmağınızla göz kapağınıza uygulayabiliyorsunuz.

Haftasonu denedim, sabah sürdüğüm farlar gece eve geldiğimde hala aynı canlılığıyla duruyordu. Kullandığınız bir makyaj temizleyiciyle de kolayca çıkıyor.

Özellikle pembe ve toprak tonları benim çok hoşuma gitti. Gün içinde makyaj tazelemeyi gerektirmeyecek olması büyük kolaylık.

İşte bu da size bahsettiğim göz ruju:) Sürülmesi çok kolay. Göze hemen nüfus ediyor ve muhteşem duruyor. Sürme kıvamında, simsiyah… Ben göz çevresi ve göz kapağımın dip kısımlarına uygulayıp, kulak pamuğuyla dağıttım. Gerçekten Ortadoğulu bayanların o meşhur sürmeli gözleri havasını anında yakalıyorsunuz.