Gelinliğinizi seçtiniz, şimdi sıra ayakkabınızda. Ancak gelinliğinize uygun ayakkabı bulmakta zorlandınız ve henüz bir seçim yapamadıysanız, işte size 2012′nin en gözde gelin ayakkabıları…

Hazırlayan: Pınar Yıldız

Gelin olmuş bayanlar bilirler ki, gelinlik seçimi kadar zor bir durumda, en uygun ayakkabıyı bulmaktır. ‘Gelinliğimi alayım ayakkabı 2 dakikalı iş’ diyenler, yumurta kapıya dayanınca anlarlar ki, oldukça meşakatli bir durumun içindeler. Bu durumu yaşayan pek çok arkadaşımla günlerce mağaza mağaza ayakkabı aradığımızı bilirim. Bu yüzden bugün sizlere içeriği  ‘gelin ayakkabıları’ olan bir galeri hazırladım.

Ayakkabı seçerken gelinliğinize uygun bir model seçmeye dikkat edin. Eğer taşlı, dantelli oldukça detaylı bir gelinliğiniz varsa sade bir ayakkabı en uygun tercih olacaktır. Ancak daha sade fazla detayı olmayan bir gelinlik seçtiyseniz ayakkabıda daha detaylı modelleri tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı seçiminde diğer önemli unsur da, düğününüzde nasıl bir gelin olmayı istediğinize bağlı. Eğer uzun boylu bir eşiniz varsa, yüksek topuklu, rahatlık açısından da platformlu topukları seçmelisiniz. Ancak ‘kendi düğünüm eğlenmek benim için herşeyden önemli, gönlümce dans etmeliyim’ diyorsanız, sezonun gözde modelleri arasında sandaletler bile var:) O kadar da değil diyorsanız, topuksuz şık babetler ve hafif topuklu terlikler de seçenekler arasında bulunuyor.

Masumiyetin temsili danteller ve kurdelalalar çok farklı tasarımlarla gelin ayakkabılarının üzerine konmuş. Doğru topuk modelini tercih ederek çok zarif modelleri bulmanız mümkün. Unutmadan eklemek istiyorum, gelin ayakkabısı mutlaka beyaz olacak diye bir şart yok. Bu yüzden tasarımcıların renkli olarak çalıştıkları pek çok hoş model bulunuyor. Sakın şaşırmayın diyorum ve sizi galeriyle başbaşa bırakıyorum.

Allure Bridals

Straptease

Hey Lady

Hey Lady